Farmakologiczne leczenie alkoholizmu

Nałóg alkoholowy jest poważną chorobą. Jego leczenie polega na usuwaniu ciężkich objawów, które związane są z odstawieniem alkoholu oraz rozległym spustoszeniem, jakie dokonała ta używka w organizmie chorej osoby. Niezwykle skuteczna jest terapia alkoholowa w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień.

W każdym przypadku choroba alkoholowa, która dotyka bliską osobę jest bardzo uciążliwa dla jej całej rodziny. Podstawowymi założeniami leczenia odwykowego jest usuwanie złych symptomów psychosomatycznych, które to powstały w wyniku tego schorzenia. Ważną sprawą jest odpowiednie rozpoznanie nawarstwionych problemów z emocjami, które to doprowadziły chorego do rozwinięcia się tej strasznej w skutkach choroby.

Większość naukowców uważa, że przyczyny nie są znane, a predyspozycje do tej choroby można odziedziczyć po swoim przodku. Największe ryzyko wystąpić może w tych rodzinach, w których rodzice nadużywają alkoholu. Poza tym, ryzyko takie może wzrosnąć przy różnego typu: zaburzeniach psychicznych, biedzie, nieśmiałości, sposobie bycia oraz niepokoju psychicznym.

W celu skorzystania z pomocy można udać się z tym problemem do profesjonalnych ośrodków odwykowych, których to nie brakuje na naszym rynku. Ponadto, takie ośrodki cieszą się dobrą opinią oraz sporym zainteresowaniem wielu uzależnionych osób, którzy to chcą skorzystać z palcówki prywatnej, która zapewnia skuteczne metody leczenia oraz fachową opiekę terapeutyczną.

Uzależnieni, którzy poddają się leczeniu tej choroby mają zagwarantowaną pełną anonimowość.

W prywatnych ośrodkach etap psychoterapii trwa najczęściej od miesiąca do pół roku. Na pomoc ze strony ośrodków, które zajmują się poradami z zakresu uzależnienia alkoholowego mogą także liczyć wszystkie osoby z najbliższej rodziny.

Jednym ze skutecznych sposobów walki z nałogiem jest zastosowanie wszywki alkoholowej. Jednak jej działanie posiada szereg wad oraz zalet.

Wszywka alkoholowa jest to lek, który stosuje się podskórnie. Zawiera on w sobie środek o nazwie esperal, który blokuje enzym biorący udział w rozkładzie alkoholu w wątrobie. Prowadzi to do gromadzenia się w organizmie aldehydu octowego, który to może być konsekwencją wywołania niekorzystnych objawów mogących w skrajnych przypadkach mogą zagrażać ludzkiemu życiu.

Zaszyty esperal uniemożliwia przeprowadzenie prawidłowego metabolizmu alkoholu, przez co pacjent, który zdecydował się na ten rodzaj kuracji po zażyciu alkoholu może odczuwać niepożądane objawy. Wśród wielu z nich można wymienić: nudności, wymioty, duszności oraz bóle lub zawroty głowy. Oprócz tego połączenie esperalu z alkoholem może powodować kołatanie serca, zaczerwienienie twarzy, nadciśnienie oraz nasilony lęk.

Mimo tych wad metoda ta sprzyja wychodzeniu pacjenta z nałogu, zwłaszcza gdy połączy się ją z typową terapią odwykową. Otóż z powodu objawów będących skutkiem połączenia leku z alkoholem, pacjent jest zmuszony skończyć z tym uzależnieniem.

Takie leczenie alkoholizmu jest niezwykle skuteczne jeśli odbywa się w profesjonalnym, prywatnym ośrodku odwykowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + ten =