Na czym polega alkoholizm weekendowy?

Niestety, z bardzo różnych powodów uzależnienie alkoholowe dotyka coraz więcej osób. Choć większości osobom alkoholik kojarzy się z osobą, która nie potrafi nawet dnia przeżyć bez wypicia alkoholu, to tak naprawdę początki choroby alkoholowej mogą wyglądać całkowicie niewinnie, więc bliscy czy postronne osoby nie zawsze są w stanie dostrzec problem.

Coraz częściej można się spotkać z określeniem alkoholizmu weekendowego. Osoby dotknięte tym uzależnieniem wbrew pozorom dość dobrze funkcjonują w społeczeństwie i swoim życiu zawodowym, a picie w ich przypadku ogranicza się do weekendów czy wolnego czasu spędzonego poza pracą i obowiązkami. Można nawet powiedzieć, że picie alkoholu dla weekendowego alkoholika jest formą spędzenia każdej wolnej chwili. Chodź być może wygląda to niewinnie i niegroźnie, tak naprawdę stanowi to dość duży problem. To, że dana osoba nie pije codziennie od rana do wieczora wcale nie oznacza, że nie jest uzależniona od alkoholu. Problemem jest już regularne picie, nawet w każdy weekend czy zawsze po pracy. Problemem jest także fakt iż, weekendowy alkoholik nie wyobraża sobie spędzenia czasu wolnego w inny sposób, niż sięgając po alkohol.

Weekendowy alkoholizm jest już formą uzależnienia, która wymaga poddania się specjalistycznej terapii. Uzależnienie od alkoholu jest bardzo poważnym problemem, dlatego im wcześniej zostanie wykryte, tym jego leczenie będzie znacznie łatwiejsze i mniej bolesne.

Jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu, to bardzo często doskonałym rozwiązaniem sytuacji jest udanie się na terapię do prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu. Dlaczego właśnie tam? Przede wszystkim dlatego, że w takich miejscach terapeuci indywidualnie podchodzą do danego pacjenta, starając się możliwie jak najbardziej poznać przyczyny jego alkoholizmu. Warto wspomnieć o tym, że leczenie alkoholizmu wygląda zupełnie inaczej w przypadku tak zwanych alkoholików na pół etatu, a zupełnie inaczej w przypadku osób, które bez picia nie potrafią spędzić ani jednego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + sixteen =