Rożnica między ośrodkiem leczenia alkoholizmu państwowym a prywatnym

Wiele osób zmaga się z uzależnieniami. Często nawet szczęśliwe, zamożne rodziny zmagają się z problemem alkoholizmu, hazardu czy narkomanii. Nie ma powodu do wstydu, najważniejsze jest to, żeby wyjść z nałogu i prowadzić normalne, niczym nieograniczone życie.

Niestety leczenie alkoholizmu czy narkomanii nie jest prostą sprawą. Potrzeba wiele chęci i siły do tego aby pokonać tą chorobę. Determinacja i wola walki jest niezbędna, bo to czynnik psychiczny jest najważniejszy, bez niego nie uda się wyjść z uzależnienia.

Na szczęście istnieje wiele ośrodków walki z nałogami. Weźmy pod uwagę uzależnienie od alkoholu. W Polsce występuje kilka instytucji, które pomagają w wyjściu z uzależnienia od alkoholu. Najpopularniejszym z nich jest publiczny ośrodek leczenia. Jego zaletą jest to, że pobyt tam jest całkowicie bezpłatny, a pracująca tam kadra jest zawsze odpowiednio wykształcona i kompetentna. Niestety ośrodek ten ma jedną zasadniczą wadę – aby dostać się na odwyk alkoholowy trzeba czasami czekać nawet kilka miesięcy. Jak wiadomo osoba będąca w ciągu alkoholowym przez tak długi czas, może znacząco popsuć zarówno swoje zdrowie jak i relacje z bliskimi.

Z drugiej strony istnieje również prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Placówka ta zapewnia indywidualny tok leczenia oraz dużą anonimowość. Dodatkowo nie trzeba czekać wielu miesięcy, aby dostać się na odwyk alkoholowy lub do grupy wsparcia. Niestety ten rodzaj instytucji oferuje tylko płatne usługi. Gdy zdecydujemy się na prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu musimy dokładnie zwrócić uwagę na kadrę, ponieważ często w takich placówkach pracownicy nie mają odpowiedniego wykształcenia, dlatego warto przed dokonaniem wyboru dowiedzieć się kto będzie się zajmował bliską nam osobą.

Leczenie alkoholizmu wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i tylko silny charakter może sobie z tym poradzić. Pamiętajmy o tym, aby wspierać takie osoby, pomóżmy im w wyborze czy to publicznego, czy prywatnego ośrodka leczenia alkoholizmu. Dzięki temu możemy przyczynić się do uratowania czyjegoś życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − five =